Zapisy do Klubu

Rekrutacja

W przeciwieństwie do większości organizacji Akademicki Klub Turystyczny "Watra" nie prowadzimy specjalnej rekrutacji. Jednak najprostszą drogą do zostania członkiem Klubu jest aktywny udział w Kursie Turystyki Wszechstronnej lub innych Kursach organizowanych przez AKT.

Jak zostać członkiem Klubu?

Nic prostszego, wystarczy, że będziecie przyjaźnie nastawieni, pełni zapału do poznawania świata w inny sposób niż przed ekranem komputera i potwierdzicie te cechy w praktyce - podczas wspólnych wyjazdów oraz czwartkowych spotkań w naszej siedzibie w CKS Mrowisko. Jeżeli spodoba Ci się watrowe życie podczas jednego z wspólnych weekendów czeka Cię niespodzianka i po złożonej przysiędze będziesz mógł nosić dumnie swój znaczek klubowy na piersi.

Tu w samym sercu gór,
Na szlaku ......,
Biorąc na światków wiatr bór i strumienie
oraz wszystkich tu obecnych,
Uroczyście przysięgam,
Dobrego imienia turysty postępkiem niegodnym nie splamić,
Pomoc na szlaku nieść, nie bacząc, kto i skąd woła,
Braterską przyjaźń i solidarność nade wszystko cenić,
Przyrodę ojczystą chronić i szanować,
Poznawać i podtrzymywać tradycje AKTowskie,
Aktywnie uczestniczyć w życiu Klubu,
Doskonalić swoje umiejętności turystyczne
I rozwijać pasje poznawcze w podróży.
Niech wiatr i ogień stoją na straży tej przysięgi!

Dlaczego warto wstąpić do AKT?

Przede wszystkim to wielka przygoda i okazja do zdobycia dużej wiedzy, jak podróżować, poruszać się w górach, jeździć na nartach, przygotować się do wypraw rowerowych, spróbować swoich sił w kajaku oraz wiele innych. AKT to doskonałe miejsce do odnalezienia ludzi z podobną pasją i zainteresowaniami, a wiadomo w grupie zawsze raźniej i milej!

Jednak to nie wszystko. Nasz klub ma ponad 50-letnią historię i przez te lata w klubie powstała specyficzna atmosfera przyjaźni i wzajemnej pomocy. Podczas wspólnych wyjazdów nawiązują się znajomości na całe życie. Do dziś wielu naszych starszych kolegów spotyka się na wspólnych zjazdach i wyprawach. Sporo osób w klubie znalazło swoją drugą połówkę. Ponadto będąc członkiem klubu możesz korzystać z naszego klubowego sprzętu turystycznego, biblioteki oraz brać udział w  specjalistycznych szkoleniach turystycznych.