KTW

Co to jest KTW?

Kurs Turystyki Wszechstronnej (KTW) to cykl wyjazdów, podczas których uczestnicy zapoznają się z różnymi dziedzinami turystyki: m.in. turystyką górską, kajakarstwem, wspinaczką, żeglarstwem, krajoznawstwem, turystyką rowerową, itd.
Kurs opiera się głównie na weekendowych wyjazdach w semestrze letnim, które poprzedzone są wykładami teoretycznymi. Jednak w ramach KTW organizowane są również dłuższe wyjazdy, takie jak trekking lub spływ kajakowy. Całość trwa od października 2021 do października 2022.

Dlaczego warto?

Jeśli jesteś głodny poznawania nowych miejsc zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, jeśli poszukujesz ludzi, z którymi mógłbyś odbywać szalone podróże, jeśli poszukujesz dla siebie odpowiedniej formy turystyki – zdecydowanie powinieneś wziąć udział w Kursie Turystyki Wszechstronnej!

Podczas KTW będziesz mógł/mogła:

  • poznać smak górskich wędrówek i poczuć, co naprawdę znaczy „być człowiekiem gór”,
  • odkryć w sobie „wilka morskiego” oraz miłość do kajaków, żagli i pontonów podczas „wodnych” wyjazdów,
  • poznać podstawy wspinu oraz speleologii,
  • pokochać podróże,
  • wyśpiewywać ulubione turystyczno – żeglarskie piosenki przy dźwiękach gitary do rana,
  • co najważniejsze – poznać ludzi, którzy będą rozumieli i dzielili Twoje największe pasje.

Jak zapisać się na KTW?

Wystarczy przyjść na wykład inauguracyjny przed rozpoczęciem kursu pod koniec października (więcej informacji na naszym profilu na Facebooku). Na KTW można się zapisać właśnie podczas tego spotkania, jak również na pierwszym kursowym wyjeździe na Chatkę AKT na Pietraszonce. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z kierownikami aktualnej edycji KTW.

Uczestnictwo w Kursie wiąże się z jednorazową opłatą, która pokrywa wypożyczanie specjalistycznego sprzętu, noclegi i ubezpieczenia podczas każdego z wyjazdów. Kursantom przysługują również darmowe noclegi w Chatce AKT na Pietraszonce przez cały okres trwania Kursu.

W przypadku pytań – zachęcamy do kontaktu.

Do zobaczenia!