Kłodnica Challenge 2022

Akademicki Klub Turystyczny WATRA serdecznie zaprasza na kolejną edycję legendarnego KŁODNICA CHALLENGE!
GDZIE? Most nad Kłodnicą pomiędzy wydziałem MT a Biblioteką w Gliwicach
KIEDY? 18.05.2022 godz. 15:30 (igrowa środa)
CO? Jedyne w swoim rodzaju REGATY
KAJAKOWE o Puchar Prezesa AKT Watra
Zawody polegają na przepłynięciu rzeką Kłodnicą 100 m pod prąd w naszym kajaku w dwuosobowych drużynach. Para, która zrobi to najszybciej, WYGRYWA!
Ale to nie wszystko!
Przewidziana jest również NAGRODA PUBLICZNOŚCI, więc warto zatroszczyć się o to, żeby dobrze wypaść w oczach widzów. Liczymy na Waszą kreatywność, m.in. w doborze ubioru.

Wiosna gorczańska 2022

W najbliższy weekend (8-10 kwietnia 2022r.) udamy się w Gorce.

W planach: przechadzka po Gorcach, spanie w bacówkach, niezapomniane widoki na Tatry (mam nadzieję), spotkanie 3 stopnia z Crocus vernus oraz to, na co wszyscy czekają - wyśmienita pulpa (kaszowa).
Spotykamy się w piątek o godz. 21.30 na parkingu przy kościele w Ochotnicy Górnej:
https://goo.gl/maps/BNAFaQeMmWDyQT2r5
albo widzimy w sobotę na miejscu na Halach Podgorcowych:

Slajdowisko: „Camino del Norte na rowerach i to z dziećmi”

Krótka opowieść o tym, jak z półtorarocznym Pawełkiem i 4 letnim Jankiem przemierzaliśmy na rowerach północną Hiszpanię. Naszym celem było Santiago de Compostella. Naszą drogą Camino del Norte. Miesiąc w drodze. Kantabria, Asturia i Galicja. Dziesiątki mijanych drogowskazów. Setki przemierzonych kilometrów. Tysiące pielgrzymów. I nasza czwórka, tocząca się nieśpiesznie drogą św. Jakuba.

Slajdowisko odbędzie się 11 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18:30 w sali bankietowej CKS Mrowisko w Gliwicach, a poprowadzą je Szymon, Kasia, Janek i Pawełek.

Zapraszamy serdecznie!

Zapraszamy na slajdowisko o Lofotach

Kiedy w Polsce w lipcu panują męczące upały, tam jest przyjemne 15 stopni. Kiedy Tatry przeżywają prawdziwe oblężenie, tam można cieszyć się samotnością na szlaku. Kiedy znudziły się wydmy przy Bałtyku, tam można podziwiać kameralne plaże. Kiedy w lato noce są najkrótsze, tam… Ej, moment, przecież tam nie ma nocy!
To tak w skrócie o Lofotach, czyli archipelagu znajdującym się za kołem podbiegunowym.
A jeśli chcecie posłuchać krótkiej opowieści o wycieczce do Norwegii i zobaczyć spoko fotki z Lofotami, zapraszamy na pierwsze w tym sezonie watrowe slajdowisko, które odbędzie się już w środę, 16 marca, o godz. 18:30 w Centrum Kultury Studenckiej "Mrowisko" w Gliwicach.

Zróbmy razem kawał dobrej i bardzo potrzebnej roboty!

W środę 23.02, o 19.30 startują śpiewanki SKPB w Namaste.

Wydarzenie na FB: Śpiewanki SKPB Katowice - Bo to zima tak to ona

Przy tej okazji  będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Akcja jest dedykowana Erykowi, synowi naszych Klubowiczów. Rejestracja jest bezpłatna, polega na wypełnieniu formularza i pobraniu sobie wymazu z wewnętrznej części policzka (nic nie boli!), a przyczynia się do ratowania zdrowia i życia chorych na nowotwory krwi.

Strona DKMS

Zapraszamy!

 

Zapraszamy na kolejną górską imprezę

Zmrożone ciasto, zimna czekolada, pierniki, pierniczki, ciasteczka, słodycze w każdej postaci, a to wszystko w przewiewnej bacówce.
Czy wiecie o jakim wydarzeniu mowa?
Dokładnie, Łasunalia Bacówkowe
Już 26 lutego (sobota) wypychajcie plecaki "maszketami" i ruszajcie do bacówki na Hali Cudzichowej (49.539652, 19.287303). Początek wspólnego łasuchowania wieczorem
Oprócz pełnego plecaka słodyczy, nie zapomnijcie również o odpowiednim ubiorze i ciepłym śpiworze

Zebranie kwartalne

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych bieżącym życiem klubu na zebranie kwartalne, które odbędzie się 3.02.2022 (czwartek) o godz. 18:30 w CKS Mrowisko w sali konferencyjnej. Jak macie jakieś pytania/zażalenia/sugestie, to to będzie bardzo dobra okazja, żeby je przedyskutować w większym gronie