Zebranie Walne

Zarząd serdecznie zaprasza wszystkich na Zebranie Walne Członków, które odbędzie się 30.06. br. w czwartek o godzinie 17:30 w Klubie studenckim Spirala, przy ul. Pszczyńskiej 85 w Gliwicach (CKS Mrowisko). W przypadku braku wystarczającej liczby aktywnych członków drugi termin Zebrania odbędzie się w tym samym dniu i miejscu o godzinie 18:30.
Przy okazji przypominamy o składkach członkowskich:
50zł
18 2030 0045 1110 0000 0259 7150
Tytułem: składka członkowska
Do zobaczenia!

Wykład: AKT Watra w 50 leciu Oddziału Uczelnianego PTTK

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak wyglądały początki naszego klubu, co mamy wspólnego z PTTK i jak rozwijał się klub, aż do teraźniejszych czasów?
Jeśli tak, lub nawet nie, to i tak zapraszamy , na wykład prowadzony przez Andrzeja Mokrosza, wieloletniego członka AKT WATRA. Który podczas swojego wykładu przekaże nam informacje o początkach Watry i nie tylko (kiedyś to były czasy). Oraz odpowie na wszelkie pytania jak wyglądały wyjazdy, jaki był sprzęt, jak się wszystko organizowało, itp.
Dodatkowo po i przed wykładem będzie możliwość spotkania się z innymi wieloletnimi, jak i najnowszymi członkami Watry, dzięki czemu będzie można spojrzeć na turystykę i podróże z innej perspektywy. Może zainspiruje was to na kolejną ciekawą podróż
ZAPRASZAMY !!!
Kiedy: 07.06.2022 (wtorek) godz 18:30
Gdzie: Wydział. Budownictwa. sala 10.
Cena: za darmo
Zapisy: po prostu przyjdź

Pogrzeb Juliusza Chorzępy

Pogrzeb Julka Chorzępy odbędzie się w sobotę, 4 czerwca o godzinie 13:00, w kościele pw. NMP Królowej Polski w Nowej Sarzynie, skąd przejazd/przejście 450 m na cmentarz komunalny w Rudzie Łańcuckiej.

Zmarł Członek Honorowy naszego Klubu – Juliusz Chorzępa

Dziś rano zmarł Członek Honorowy naszego Klubu - Juliusz Chorzępa. Miał 79 lat. Był niezrównanym gitarzystą i śpiewakiem klubowym, wielkim miłośnikiem Obry, tej w wydaniu Weteranów AKT. Mimo zamieszkania w odległej Nowej Sarzynie - tak, tak, tej w której w latach 70. produkowano legendarne laminatowe kajaki: dwuosobowe Morsy i jedynki Foki, w których produkcję był zamieszany - w ciągu ostatnich dwudziestu lat nie opuścił żadnego spotkania najstarszej frakcji Klubowiczów.
Nie ma jeszcze informacji o miejscu i terminie pogrzebu.

Kłodnica Challenge 2022

Akademicki Klub Turystyczny WATRA serdecznie zaprasza na kolejną edycję legendarnego KŁODNICA CHALLENGE!
GDZIE? Most nad Kłodnicą pomiędzy wydziałem MT a Biblioteką w Gliwicach
KIEDY? 18.05.2022 godz. 15:30 (igrowa środa)
CO? Jedyne w swoim rodzaju REGATY
KAJAKOWE o Puchar Prezesa AKT Watra
Zawody polegają na przepłynięciu rzeką Kłodnicą 100 m pod prąd w naszym kajaku w dwuosobowych drużynach. Para, która zrobi to najszybciej, WYGRYWA!
Ale to nie wszystko!
Przewidziana jest również NAGRODA PUBLICZNOŚCI, więc warto zatroszczyć się o to, żeby dobrze wypaść w oczach widzów. Liczymy na Waszą kreatywność, m.in. w doborze ubioru.

Wiosna gorczańska 2022

W najbliższy weekend (8-10 kwietnia 2022r.) udamy się w Gorce.

W planach: przechadzka po Gorcach, spanie w bacówkach, niezapomniane widoki na Tatry (mam nadzieję), spotkanie 3 stopnia z Crocus vernus oraz to, na co wszyscy czekają - wyśmienita pulpa (kaszowa).
Spotykamy się w piątek o godz. 21.30 na parkingu przy kościele w Ochotnicy Górnej:
https://goo.gl/maps/BNAFaQeMmWDyQT2r5
albo widzimy w sobotę na miejscu na Halach Podgorcowych:

Slajdowisko: „Camino del Norte na rowerach i to z dziećmi”

Krótka opowieść o tym, jak z półtorarocznym Pawełkiem i 4 letnim Jankiem przemierzaliśmy na rowerach północną Hiszpanię. Naszym celem było Santiago de Compostella. Naszą drogą Camino del Norte. Miesiąc w drodze. Kantabria, Asturia i Galicja. Dziesiątki mijanych drogowskazów. Setki przemierzonych kilometrów. Tysiące pielgrzymów. I nasza czwórka, tocząca się nieśpiesznie drogą św. Jakuba.

Slajdowisko odbędzie się 11 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18:30 w sali bankietowej CKS Mrowisko w Gliwicach, a poprowadzą je Szymon, Kasia, Janek i Pawełek.

Zapraszamy serdecznie!

Zapraszamy na slajdowisko o Lofotach

Kiedy w Polsce w lipcu panują męczące upały, tam jest przyjemne 15 stopni. Kiedy Tatry przeżywają prawdziwe oblężenie, tam można cieszyć się samotnością na szlaku. Kiedy znudziły się wydmy przy Bałtyku, tam można podziwiać kameralne plaże. Kiedy w lato noce są najkrótsze, tam… Ej, moment, przecież tam nie ma nocy!
To tak w skrócie o Lofotach, czyli archipelagu znajdującym się za kołem podbiegunowym.
A jeśli chcecie posłuchać krótkiej opowieści o wycieczce do Norwegii i zobaczyć spoko fotki z Lofotami, zapraszamy na pierwsze w tym sezonie watrowe slajdowisko, które odbędzie się już w środę, 16 marca, o godz. 18:30 w Centrum Kultury Studenckiej "Mrowisko" w Gliwicach.