Puchar Iwonki

Dawno, dawno temu w roku 1991 pewna niepozorna, cichutka Iwonka Taracińska pojechała sobie w góry ze znajomymi z tajemniczego klubu AKT „WATRA”. Na górze zwanej Lachów Groń miały się odbyć pierwsze Łasunalia Bacówkowe. 
Wszyscy zabrali ze sobą mnóstwo łakoci, które miały być zjedzone w sobotni wieczór. Ale do wieczora daleko, więc żeby się nie zanudzić oczekiwaniem na słodką imprezę wszyscy zaczęli zjeżdżać na karimatach. Cichutka Iwonka patrzyła, patrzyła i kiedy się już tak solidnie napatrzyła postanowiła spróbować zjechać. Tak się jej to spodobało, że kiedy chłopcy skonstruowali dupolot (tak to nazwali) z trzech karimat, to pierwsza się na niego wygramoliła. Ponieważ było dużo miejsca, więc obok Iwonki zalegli Vacia (Bogdan Taraciński) i Kiwi (Andrzej Kiwus). No i pojechali. Jechali coraz szybciej, szybciej i szybciej ……. i polana zaczęła się kończyć ….. Chłopcy hamowali jak mogli, w końcu stwierdzili, że już się nie da zahamować i czas opuścić pojazd. Zsunęli się na boki i zostawili biedną Iwonkę samą. Niestety Iwonka nie zdążyła opuścić dupolotu i walnęła w jakąś sosnę. Zobaczyła chyba wszystkie gwiazdki a potem jakieś przerażone miny chłopców. I jak do tej pory nikt nie zwracał na nią uwagi, tak teraz wszyscy biegli ją oglądać. A wyglądała „cudownie”. Prawa strona twarzy podrapana, opuchnięta, oka nie widać, usta za duże. I jak na złość nikt nie miał apteczki. Dopiero Vacia zrobił opatrunek z jakiś szmatek i gumek. Iwonka dotrwała dzielnie do końca imprezy a nawet dłużej, ale do zdjęć pozowała tylko swoją lewą stroną. Potem grzecznie wróciła do akademika i poszła do lekarza. 
Jak ją lekarz ujrzał, to powiedział: „A co się Pani spadochron nie otworzył?” znana też jest wersja „Z jaką to się Pani ciężarówką zderzyła? :” i wypisał miesiąc zwolnienia. A trzeba wam wiedzieć, że u tego lekarza zwolnienie dostawało się tylko za odpowiednią opłatą. Aby uczcić to wydarzenie, Carrol (Grzegorz Król) wymyślił, że na każdych Bacówkowych Łasunaliach będą się odbywały zawody w zjazdach na karimatach o PUCHAR IWONKI. Stwierdził jeszcze, że Iwonka ma bujną przyszłość.
 
Wspominała niepozorna, cichutka Iwonka 
z bujną przyszłością
 
 

LISTA ZDOBYWCÓW PUCHARU IWONKI:

 
1992 – I Puchar Iwonki – Janusz bliżej nie znany więcej nie widziany.
1993 – II Puchar Iwonki – Betty i Krzyś Fujarewicz
1994 – III Puchar Iwonki – Basia Poloczek i Buba
1995 – IV Puchar Iwonki – Iwonka Taracińska i Vacia Taraciński
1996 – V Puchar Iwonki – Grażyna i Buba
1997 – VI Puchar Iwonki – Justyna poloczkóna i Mirek Pradela
1998 – VII Puchar Iwonki – Dorota Majewska i Vacia Taraciński
1999 – VIII Puchar Iwonki – Zapomnieni, powinni się przypomnieć 🙂
2000 – IX Puchar Iwonki – Marcelka i Gandzia
2001 – X Puchar Iwonki – Iwonka Taracińska i Piotr Majewski
2002 – XI Puchar Iwonki – Dorota Charzewska i Filon
2003 – XII Puchar Iwonki – Justyna Gurowiec i Vitya
2004 – XIII Puchar Iwonki – nie rozegrano
2005 – XIV Puchar Iwonki – nie rozegrano
2006 – XV Puchar Iwonki – Marti Mikosz i Jacek Gramatyka
2007 – XVI Puchar Iwonki – Ewa T. i Maciek R.
2008 – XVII Puchar Iwonki – Efka i Darek, Maciek i Mikołaj
2009 – XVIII Puchar Iwonki – nie rozegrano
2010 – XIX Puchar Iwonki – ??
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *