Złaz Księżycowy na Hali Górowej

AKT Watra Zaprasza na Złaz Księżycowy wraz z bacowaniem.
20.11.2021 schodzimy się na Halę Górową pod Pilskiem od godziny 17:00.
Bacówka znajduje się przy zielonym szlaku idącym z Sopotni Wielkiej na Halę Miziową.
Współrzędne bacówki: 49.549828, 19.307506

Kilka ogłoszeń

1. Akademicki Klub Turystyczny "Gronie" im. Janusza Kalinowskiego w Katowicach obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia. Z tej okazji stworzyli okolicznościowe wydawnictwo "Tyle ścieżek wydeptanych..". Otrzymaliśmy od nich egzemplarz - znajdują się w nim także wzmianki o Watrze i ogólnie turystyce studenckiej na przestrzeni lat. Zachęcam do przejrzenia - zostawiliśmy go w biurze, kontaktujcie się z nami w sprawie dostępu.
 
2. Oddział Uczelniany PTTK przy Politechnice Śląskiej, im. Zygmunta A. Klemensiewicza zaprasza na Spotkanie Towarzyskie z okazji 50-lecia działalności. Uroczystości odbędą się 4.11.2021 o 17:00 w CKS Mrowisko. W programie: krótkie przedstawienie 50 lat Oddziału, wystawa okolicznościowa, kiermasz archiwalnych studenckich wydawnictw turystycznych oraz koncert zespołu "Wolna Grupa Bukowina". Wstęp wolny. Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt do dnia 28.10.2021.
 
OU przedstawia również prośbę o współfinansowanie organizacji uroczystości. Datki, nawet drobne wpłacać można na konto: 24 1950 0001 2006 0042 5971 0002, z dopiskiem "50 lat OU".
 
Ponadto odbywać się będzie wyprzedaż książek z likwidowanej biblioteki OU: w lokalu Związku Ormian w Gliwicach przy ul. Wyszyńskiego 7/2, w środę 3.11.2021 15:00-18:00; czwartek 4.11.2021 14:00-16:00 i piątek 5.11.2021 15:00-18:00.
 
3. Dr Ryszard Kalbarczyk wraz z Ogólnopolską Komisją Historyczną Ruchu Studenckiego przeprowadza badanie dotyczące działaczy turystyki studenckiej szczególnie z czasów PRL. Ankieta jest całkowicie anonimowa, a jej celem jest stworzenie portretu społecznego pokolenia działaczy ZSP i Almaturu. Link do ankiety:

https://turystykastudencka.webankieta.pl/

Kurs Turystyki Wszechstronnej – inauguracja

Jeżeli interesuje Cię szeroko pojęta turystyka:
wspinaczka | kajaki | trekking górski | żeglarstwo | rafting | skitury
to, to jest właśnie miejsce dla CIEBIE,
spotkaj się z nami!!!
 
Kiedy? 27.10.2021 r.
Gdzie? w auli na wydziale Inżynierii Środowiska na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.
 
Koszt udziału w kursie:
Studenci I i II roku - 160 zł
Pozostali Studenci - 200 zł
Reszta Świata - 250 zł
 
Pamiętajcie liczba miejsc ograniczona!!!
 
Informacje organizacyjne:
1. Uczestnictwo w inauguracji nie zobowiązuje do udziału w kursie
2. Gwarancją udziału w kursie jest jednorazowa wpłata zgodna z cennikiem na inauguracji lub na integracyjnym wyjeździe
3. Kwota obejmuje cykl wyjazdów
4. Na inauguracji dowiecie się, jakie planujemy wyjazdy w ramach kursu

Zapraszamy na Fruktonalia i Łasunalia

Fruktonalia Bacówkowe odbędą się w najbliższy weekend 23.10.2021 w bacówce na Suchej Górze w Beskidzie Żywieckim niedaleko Rajczy.

Łasunalia Chatkowe będą przesunięte o tydzień i odbędą się 6.11.2021 - powodem zmiany jest integracja KTW 2122 w ostatni weekend października.

Do zobaczenia!

 

Zebranie Kwartalne

Zapraszamy na zebranie kwartalne, które się odbędzie dnia 30.09 o godzinie 18:30 do naszego magazynku na ulicy Łużyckiej w Gliwicach (pod stołówką uczelnianą).
Jeśli ma ktoś ma jakieś pomysły na kwestie do obgadania to zapraszamy do kontaktu: akt.watra@gmail.com

Wesołych Świąt!

Drodzy Klubowicze i Sympatycy! Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam radosnych momentów w gronie najbliższych, chwili wytchnienia od codziennych trosk oraz życzliwości od ludzi spotkanych na szlakach życia! Niech nadchodzący Nowy Rok pozwoli na spełnienie marzeń i realizację odłożonych planów!

Wyjazd kanioningowy

I kaniony nam nie straszne!
Końcem sierpnia nasi klubowicze: Iza, Tymek, Maciek i Arek postanowili rozwijać swoje zdolności w dziedzinie kanioningu.
Pod okiem Zbigniewa Tabaczyńskiego szkolili się w zjazdach, skokach i toboganach w szwajcarskich kanionach rejonu Ticino.

Zresztą sprawdźcie sami!

Alpejskie podboje

Na przełomie sierpnia i września trzech naszych klubowiczów: Kamil, Daniel i Łukasz wyruszyli na podbój masywu Monte Rosa w Alpach Pennińskich. Jako że w jego skład wchodzi wiele wysokich alpejskich szczytów, masyw ten okazał się idealnym miejscem do zdobycia nowych wysokogórskich doświadczeń. Panowie na rozgrzewkę weszli na Roccia Nera (4075 m n.p.m.); następnie przeszli przez dwa wierzchołki Breithornu: Breithorn Zachodni (4164 m n.p.m.) i Breithorn Centralny (4160 m n.p.m.), a także dotarli na szczyt Castora (4228 m n.p.m.), którego zdobycie uwiecznili pamiątkowym zdjęciem z klubową flagą. Wędrówkę zakończyli przejściem wąską granią z Castora na Felikhorn (4093 m n.p.m.), który zwieńczył ich przygodę z czterotysięcznikami. Pięć dni wędrówki przez śniegi i lodowce dostarczyło niezapomnianych wrażeń i niesamowitych widoków. Zobaczcie sami!

Festiwal Granitu

Tatrzańskie lato w pełnej krasie! W miniony weekend nasi klubowicze: Maciek, Tymek i Arek wybrali się wraz ze znajomymi na wspinaczkę wielowyciągową drogą Motyki oraz kombinacją Festiwal Granitu na Zamarłej Turni w Tatrach Polskich. Czekało ich ponad 140 m wspinaczki na asekuracji własnej i 6 godzin spędzonych w powietrzu! Szczególne emocje wzbudził fragment Trawersu Zamarłej, nie bez powodu zwany „trawersem na rękach”.

Gratulujemy i czekamy na więcej!