Wyjazd kanioningowy

I kaniony nam nie straszne!
Końcem sierpnia nasi klubowicze: Iza, Tymek, Maciek i Arek postanowili rozwijać swoje zdolności w dziedzinie kanioningu.
Pod okiem Zbigniewa Tabaczyńskiego szkolili się w zjazdach, skokach i toboganach w szwajcarskich kanionach rejonu Ticino.

Zresztą sprawdźcie sami!

Alpejskie podboje

Na przełomie sierpnia i września trzech naszych klubowiczów: Kamil, Daniel i Łukasz wyruszyli na podbój masywu Monte Rosa w Alpach Pennińskich. Jako że w jego skład wchodzi wiele wysokich alpejskich szczytów, masyw ten okazał się idealnym miejscem do zdobycia nowych wysokogórskich doświadczeń. Panowie na rozgrzewkę weszli na Roccia Nera (4075 m n.p.m.); następnie przeszli przez dwa wierzchołki Breithornu: Breithorn Zachodni (4164 m n.p.m.) i Breithorn Centralny (4160 m n.p.m.), a także dotarli na szczyt Castora (4228 m n.p.m.), którego zdobycie uwiecznili pamiątkowym zdjęciem z klubową flagą. Wędrówkę zakończyli przejściem wąską granią z Castora na Felikhorn (4093 m n.p.m.), który zwieńczył ich przygodę z czterotysięcznikami. Pięć dni wędrówki przez śniegi i lodowce dostarczyło niezapomnianych wrażeń i niesamowitych widoków. Zobaczcie sami!

Festiwal Granitu

Tatrzańskie lato w pełnej krasie! W miniony weekend nasi klubowicze: Maciek, Tymek i Arek wybrali się wraz ze znajomymi na wspinaczkę wielowyciągową drogą Motyki oraz kombinacją Festiwal Granitu na Zamarłej Turni w Tatrach Polskich. Czekało ich ponad 140 m wspinaczki na asekuracji własnej i 6 godzin spędzonych w powietrzu! Szczególne emocje wzbudził fragment Trawersu Zamarłej, nie bez powodu zwany „trawersem na rękach”.

Gratulujemy i czekamy na więcej!

 

 

Spływ szkoleniowy

Lato w pełni, a tak dawno na rzece nas nie było! W myśl zasady „Kto stoi w miejscu, ten się cofa” w ubiegły weekend miał miejsce spływ szkoleniowy dla członków klubu, którzy w przyszłości chcieliby spróbować swoich sił w zorganizowaniu spływu – wakacyjnego, weekendowego czy też słynnego już spływu majowego w ramach Kursu Turystyki Wszechstronnej.
Wodowanie kajaków odbyło się na Warcie w miejscowości Łęg k. Radomska. Przez dwa dni każdy z uczestników doskonalił swoje umiejętności promowania, piórkowania, naciągania, kontrowania i innych przydatnych manewrów na rzece oraz nabywał potrzebną wiedzę, aby sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie poprowadzić spływ. 
Po dwóch dniach intensywnego wiosłowania cała ekipa dotarła do Działoszyna, przepływając ponad 50 km!  Po takim wysiłku głowy uczestników na pewno są pełne nowych pomysłów, gdzie i kiedy wykorzystać nowo nabytą wiedzę oraz krzewić zainteresowanie kajakarstwem, nie tylko wśród studentów.

Niech żyje król!

W czwartek 25 czerwca odbyło się walne zebranie członków AKT „Watra”, które po raz pierwszy w historii klubu zostało przeprowadzone w formie online. Podczas zebrania zostali wybrani nowi członkowie zarządu na lata 2020/2021:

Prezes: Jakub Ryba

W-ce Prezes: Aleksandra Musioł

Kierownik Chatki: Tymoteusz Siedloczek

Skarbnik: Daria Kusztelak

Sekretarz: Paweł Sosna

Sprzętowiec: Jacek Gołda

Członek zarządu ds. promocji: Dominika Goik

 

Prezesowi oraz wybranym do zarządu serdecznie gratulujemy!

Zebranie Walne w formie elektronicznej

Jutrzejsze walne odbędzie się w formie online ze względów niezależnych od nas. Wszystkie informacje dotyczące spotkania znajdują się na forum w zakładce "na tematy wszelakie". Prosimy o zapoznanie się z ich treścią już dzisiaj. Dzisiaj odbędzie się także spotkanie próbne. Wszystkie osoby chętne do zaznajomienia się z tą technologią przed jutrzejszym walnym zachęcamy do dołączenia dzisiaj o 19.

Walne zebranie

Zebranie odbędzie się w terminie 25.06.2020 o godzinie 18:00 (I termin), lub o 19:00 (drugi termin w razie braku kworum w I terminie). W zależności od tego czy dostaniemy pozwolenie na wynajęcie sali, zebranie odbędzie się w Mrowisku w Gliwicach. W przypadku braku pozwolenia, zebranie odbędzie się w formie elektronicznej w wyżej wymienionym terminie. Szczegóły dotyczące zebrania, znajdują się na forum (tutaj).

Postanowienia Zarządu ds. wypożyczania sprzętu

Rząd stopniowo luzuje nałożone obostrzenia, w związku z czym postanowiono wznowić możliwość wypożyczania klubowego sprzętu.
 
Wypożyczalnia sprzętu zostaje ponownie otwarta od 4 maja 2020 r., przy czym jeden Klubowicz może wypożyczyć sprzęt tylko dla jednej osoby. Większą ilość zamówień może odebrać jeden Klubowicz dla siebie i osób z najbliższego otoczenia, np. w przypadku jednego miejsca zamieszkania. Odbiór i zwrot sprzętu będzie się odbywać w warunkach sanitarnych, tj. z zachowaniem ograniczenia zbiorowisk i zachowania odległości. Sprzęt przed oddaniem należy zdezynfekować. W przypadkach szczególnych należy się skontaktować ze Sprzętowym.
 
Jednocześnie informujemy, że Chatka AKT pozostaje zamknięta do odwołania, zarówno dla Klubowiczów, jak i gości.
 
Zarząd AKT "Watra"

Życzenia na Wielkanoc 2020

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim Klubowiczom i Sympatykom życzymy wielu radosnych chwil, zdrowia i spokoju na ten czas. Niechaj w tym trudnym czasie miłość zmartwychwstałego Chrystusa stanie się źródłem siły, a jego zwycięstwo niech natchnie nas do pokonywania własnych problemów i słabości. Wszystkiego dobrego!

Zarząd AKT "Watra"

Przyłbice dla Szpitali na Śląsku

Pod patronatem Fundacji Silesia Canis, grupa kilkunastu drukarzy 3D zorganizowała się, aby wykorzystać swoje maszyny do produkcji przyłbic ochronnych. W obecnej chwili okazało się, że wiele brakuje. Zgłaszanych potrzeb jest coraz więcej, na dzień 29.03.2020 zapotrzebowanie wynosiło ok 3 tys przyłbic. Z prośbą zwracają się nie tylko szpitale i stacje ratownictwa, ale również hospicja, jednostki pomocy osobom bezdomnym jak wiele innych, którzy są na pierwszej linii walki z COVID-19. Dzisiaj nawet ty, możesz przyczynić się do wsparcia bohaterów, którzy codziennie walczą o ludzkie życie.

Klink -> Przyłbice dla Szpitali na Śląsku