Pomieszczenia w Chatce

Written by Super User. Posted in Uncategorised

Większość nazw pomieszczeń znajdujących się w Chatce zostało nadanych podczas zimowiska klubowego odbywającego się tutaj w 1968 roku. 

Saloon:

Salon Salon 2

Główne pomieszczenie w Chatce. Tutaj toczy się Chatkowe życie: śpiewamy, gramy w gry planszowe, czytamy książki wygrzewając się przy kominku, a także jemy przygotowane w Żarnówce jedzenie. Tutaj nie obowiązuje cisza nocna. 

Żarnówka:

 IMGP8659m

Powszechnie znana jako Kuchnia. Nazwa się wzięła od tego, że w tym pomieszczeniu znajdował się magazyn zboża oraz żarna do jego mielenia, których pozostałość można znaleźć w chatkowym ogródku. W Żarnówce można korzystać ze wszystkiego co się tam znajduje pod jednym warunkiem(!) po użyciu należy to wymyć lub sprzątnąć i odłożyć na swoje miejsce. Kolejnym kuchennym zwyczajem jest, że żywność pozostawiona na dłużej bez opieki przechodzi na własność Chatki i może być skonsumowana przez każdego. 

Czyściec: 

Inaczej łazienka. Pomieszczenie to przeszło generalny remont na przełomie 2012/13 roku. Obecnie w cywilizowanych warunkach każdy może tutaj zażyć odrobiny higieny. Jednak by korzystanie z łazienki było komfortowe, ważne jest by pozostawić ją po sobie w stanie co najmniej takim samym jak się ją zastało, w związku z czym nie bójmy się użyć mopa i pościerać wodę z podłogi. W łazience znajdują się dwie umywalki i prysznic, przy odpowiedniej pogodzie okresowo w kranach jest ciepła woda. 

Pomieszczenia sypialne:

W miejscach gdzie śpimy nie spożywamy jedzenia oraz nie pijemy gorących napoi - wynika to z względów higienicznych oraz bezpieczeństwa. Ponadto większość pomieszczeń sypialnych to sale grupowe i istotnym jest zapewnienie innym komfortu wypoczynku, dlatego starajmy się zachowywać tak, by nie drażnić innych swoim zachowaniem: trzymajmy swoje rzeczy względnie poukładane, zachowujmy się kulturalnie i miło. 

Waletówka:

Waletówka

Pomieszczenie z łóżkami piętrowymi - 10 miejsc sypialnych. 

Prezesówka:

Prezes

Pomieszczenie z łóżkami piętrowymi - 8 miejsc sypialnych. 

Służbówka: 

Służbówka

Pomieszczenie wyłożone materacami - około 7-8 miejsc sypialnych. 

Szpokówka: 

Szpakówka 2

Szpakówka 1

Pomieszczenie wyłożone materacami - około 20 miejsc do spania. 

Grzęda:

 

Pomieszczenie wyłożone materacami, znajduje się w drewutni - około 20 miejsc do spania. 

Bokówki: 

W chatce znajdują się dwie bokówki, czyli malutkie pomieszczenia szczególnie lubiane przez pary. Zapewniają dość sporo prywatności, jednak za taki luksus płaci się więcej ;) 

Purpurowa 

Purpurówka

Błękitna

Błękitna

Pomieszczenia służbowe: 

W Chatce znajdują się dwa pomieszczenia służbowe w których przechowujemy materiały eksploatacyjne Chatki, czyli papier toaletowy, środki czystości itp. Są to:

Szwagrówka: 

W szwagrówce po za składzikiem znajduje się także biuro Chatkowego. To tutaj się meldujemy, rozliczamy i jeżeli nigdzie indziej nie ma Chatkowego to prawdopodobnie ukrywa się właśnie tutaj. 

Ptasiarnia: 

Dawniej Psiarnia, w połowie jest to bokówka, w połowie składzik, ze względu na wyjątkowo "cenne" rzeczy które tu przechowujemy (lampki choinkowe, ozdoby świąteczne itp.) śpią tutaj weterani chatki lub klubowicze. 

 

Wokół Chatki: 

Przy chatce znajdują dodatkowe obiekty, bez których chatka by nie była Chatką. 

Ul:

Wychodek w kształcie gigantycznego ula. Aktualnie skanalizowany i podłączony do oczyszczalni ścieków. 

Drewutnia: 

Na piętrze mieści się Grzęda, czyli jedno z pomieszczeń noclegowych, na dole skład drewna, węgla oraz śmietnik. 

Lubieżniki: 

Tak nazywają się ławki znajdujące się przed Chatką. Kiedyś na nich odbywało się święto lubieżnika polegające na tym, że jego uczestnicy mogli wypić kolejne piwo oddając w zamian część swojej garderoby w którą byli przyodziani i tak aż do naga. Obecnie nie odbywają się tutaj już takie lubieżne czyny, nie mniej jednak przy dobrej pogodzie można tutaj spotkać sporo opalających się półnagich kobiet ;) 

Miejsce na ognisko: 

Tutaj spędzamy długie wakacyjne wieczory grając, śpiewając i dyskutując na wszystkie możliwe tematy.

Boisko:

Przed chatką znajduje się duży trawnik z możliwością rozgrywania na nim zaciętych pojedynków w siatkówkę, piłkę nożną lub po prostu poleniuchowania na trawie wylegując się w słońcu. 

AKT Watra to: wspinaczka skałkowa
AKT Watra to: góry wysokie i ekstremalne przygody
AKT Watra to: Chatka AKT na Pietraszonce i niezapomniane chwile z przyjaciółmi
AKT Watra to: raftingi i zastrzyk adrenaliny
AKT Watra to: dni pełne muzyki
AKT Watra to: wyjazdy rowerowe w najodleglejsze zakątki świata
AKT Watra to: spływy kajakowe i chwila relaksu
AKT Watra to: eksploracja jaskiń
AKT Watra to: Karpaty i bacowania

Galeria:

Administracja

Chatka na FB

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu:

Akademicki Klub Turystyczny Watra
ul. Pszczyńska 85
44-100 Gliwice

e-mail: akt.watra@gmail.com

Chatka AKT na Pietraszonce
Istebna-Pietraszonka 244
43-474 Istebna

tel.: 881 649 945
e-mail: watra.chatka@gmail.com