Kurs Turystyki Wszechstronnej 2018

Written by Gosia.

Akademicki Klub Turystyczny WATRA zaprasza na 22 edycję Kursu Turystyki Wszechstronnej!

Co to takiego KTW?
Kurs Turystyki Wszechstronnej to cykl kilkunastu wyjazdów weekendowych oraz poprzedzających je wykładów-slajdowisk, podczas których uczestnicy mogą zapoznać się z tematyką kolejnej wyprawy.

Jeśli chcesz zwiedzić trochę kraju, poczuć w sobie żeglarza, przemierzać szlaki w Beskidach, w Gorcach i w Tatrach, przeżyć spływ kajakowy i rafting na górskiej rzece, opanować rozkładanie namiotu do perfekcji, spać w bacówkach, śpiewać do rana piosenki przy ognisku i zostać turystą kompletnym, którego podczas podróży nic nie jest w stanie zaskoczyć... To dobrze trafiłeś.

Ilość wyjazdów może przyprawić o zawrót głowy ale bez obaw!
Podczas wyjazdów tniemy koszty tak by nie obciążały za bardzo studenckich kieszeni :) Zapewniamy noclegi w warunkach turystycznych, a Ty musisz zadbać jedynie o bilet na pociąg i coś do jedzenia.

Koszt 100zł (dla studentów pierwszego roku 20% zniżki) obejmuje głównie:
• noclegi w Chatce AKT na Pietraszonce, w schroniskach i na polach biwakowych w czasie wszystkich wyjazdów kursowych,
• ubezpieczenie na każdym wyjeździe,
• korzystanie ze sprzętu biwakowego i specjalistycznego w czasie wyjazdów kursowych.

Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 26 lutego o godzinie 18:30 
w CKS Mrowisko - ul. Pszczyńska 85, Gliwice.

Zapraszamy!

Więcej informacji u Kierownika kursu:
Marcin Skop
tel.: 512 875 225
e-mail:

https://www.facebook.com/events/1734453536625357/

Slajdowisko: Wśród wulkanów: Lanzarote, Bali i Islandia

Written by Gosia.

Serdecznie zapraszamy na slajdowisko naszych klubowiczów, czyli Natalii i Piotrka, którzy w minionym roku odwiedzili między innymi Bali, Lanzarote i po raz kolejny Islandię.

Kilka słów od nich:

Lanzarote. Jedna z Wysp Kanaryjskich, zwana również "wyspą wulkanów". Wakacje all inclusive, drinki z palemką na plaży... no cóż, nie tym razem. Z plecakiem i namiotem na plecach, korzystając m.in. z autostopu, przemierzyliśmy wyspę wzdłuż i wszerz - zajrzeliśmy do wnętrza wulkanu, spędziliśmy noc w kraterze, a krajobraz w dużej części bardziej przypomina księżyc.

Następną część naszego urlopu postanowiliśmy spędzić na Bali. Był czas na lenistwo jak i na ekstremalne doznania, czyli jazda skuterem po balijskich drogach. Nurkowaliśmy z diabłami morskimi i żółwiami, podziwialiśmy, hehe, wschód słońca ze szczytu wulkanu, spacerowaliśmy po polach ryżowych, dokarmialiśmy małpy i zwiedzaliśmy świątynie... dużo świątyń.

Z kolei na Islandii znaleźliśmy się drugi raz. Podobnie jak poprzednio, autostopem i z namiotem, lecz tym razem zapuściliśmy się na północ wyspy. Matka natura nas nie zawiodła i mieliśmy okazję podziwiać potężne wodospady, wulkaniczny krajobraz, zorzę... ale o samej Islandii raczej będzie dość krótko.

~Natalia i Piotrek

Slajdowisko: Lekcja życia, czyli Brazylia jakiej nie znacie

Written by Gosia.

Serdecznie zapraszamy na slajdowisko z wyprawy Wojtka, exkursanta KTW 2015 :)

Kilka słów od niego:

Co zrobiłbyś gdybyś zobaczył jak jeden człowiek przykłada drugiemu pistolet do głowy?
Co zrobiłbyś gdybyś przechodząc wieczorem na chodniku zobaczył postrzeloną kobietę w kałuży krwi?
Co zrobiłbyś gdyby właśnie Ciebie, ktoś zaakatkował bronią grożąc utratą życia?
......
To jedne z tych najtrudniejszych pytań na które nie sposób udzielić odpowiedzi dopóki samamu nie znajdzie się w takiej sytuacji.
Przebywając przez miesiąc w Brazylii każdego dnia stawaliśmy w obliczu, bardzo trudnych sytuacji, decyzji, wydarzeń których byliśmy świadkami lub w których bezpośrednio uczestniczyliśmy. Część z nich będzie można usłyszeć na moim slajdowisku już 11 stycznia 2018r. w gliwickim Mrowisku.
Nasze stopy stanęły między innymi w: Sao Paulo, Kurytybie, Cataratas do Iguaçu, Londrinie, Paratach, Rio de Janeiro, Salvadorze, Recife, Olindzie czy Aracaju. Ludzie, których tam poznaliśmy, widoki jakie zobaczyliśmy, głosy jakie usłyszeliśmy, zapachy jakie czuliśmy, potrawy, które smakowaliśmy i miejsca, które dotknęliśmy już na zawsze pozostaną w naszych sercach.
Wszystko dobre co się dobrze kończy. "Nigdy w życiu tak nie cieszyłem się z powrotu do mojego pięknego miasteczka gdzieś na południu Polski. To wspaniałe uczucie móc znowu zobaczyć swoją rodzinę, przyjaciół, znajomych, swój rodzinny dom i znów czuć się bezpiecznie."- takimi słowami przywitałem wszystkich po powrocie z Ameryki Południowej. Tak często nie doceniamy prostych gestów, o których inni nawet nie są w stanie marzyć. Często tak wiele musi się wydarzyć w życiu, aby człowiek spojrzał na świat z innej perspektywy...
Lekcja życia- czyli Brazylia jakiej nie znacie to tytuł slajdowiska na którym opowiem Wam o miesiącu w Brazylii widzianej moimi oczami w październiku 2017r. Bardzo serdecznie zapraszam Was i Waszych znajomych 11 stycznia 2018 roku do Gliwic.

~Wojtek

AKT Watra to: wspinaczka skałkowa
AKT Watra to: góry wysokie i ekstremalne przygody
AKT Watra to: eksploracja jaskiń
AKT Watra to: raftingi i zastrzyk adrenaliny
AKT Watra to: spływy kajakowe i chwila relaksu
AKT Watra to: dni pełne muzyki
AKT Watra to: Karpaty i bacowania
AKT Watra to: Chatka AKT na Pietraszonce i niezapomniane chwile z przyjaciółmi
AKT Watra to: wyjazdy rowerowe w najodleglejsze zakątki świata

Galeria:

Administracja

Chatka na FB

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu:

Akademicki Klub Turystyczny Watra
ul. Pszczyńska 85
44-100 Gliwice

e-mail: akt.watra@gmail.com

Chatka AKT na Pietraszonce
Istebna-Pietraszonka 244
43-474 Istebna

tel.: 881 649 945
e-mail: watra.chatka@gmail.com